درويشعلي کريمي:

آبرساني به زوار در 2 مرز شلمچه و چزابه پايدار است

لحظه به لحظه زائرين حضرت ابا عبداله الحسين و حضرت اباالفضل العباس از مرز هاي استان خوزستان عبور مي کنند. پير و جوان، زن و مرد. پرچم ها برافراشته، نواي نوحه هاي عزاداري بر آسمان است. عده اي اشک مي ريزند و عده اي ديگر سينه زنان در حال ترددند.حال و هواي 2 مرز شلمچه و چزابه آسماني است. دلت خواهد لرزيد. مواکب مستقر در مسير عبور اصرار و خواهش مي کنند تا زوار از نذوراتشان استفاده کنند.

عده اي ماساژ مي دهند، عده اي کفش هايت را واکس مي زنند و چه کودکان کم سن و سالي که ظروف آب  شربت در دست دارند و مقابل راهت را مي گيرند تا گلويي تازه کني. آري سنگ تمام مي گذارد هر آنکه آنجا خادم امام حسين (ع) و زوار آن حضرت بود.

اما آب، شايد مهمترين نياز مواکب و زوار است. آب شرب و شستشو همواره اصلي ترين نياز در مرز و مسير تردد زوار بوده و هست.

با تلاش، سخت کوشي و اقدامات جهادگونه کارکنان صنعت آب و فاضلاب استان خوزستان و البته با حمايت هاي ساير شرکت هاي تابعه وزارت نيرو در سطح کشور ميزان خدمت رساني به زوار نسبت به سال هاي قبل با کيفيت تر در حال انجام است و هيچ گونه کمبودي در آبرساني به مواکب و زوار احساس نمي شود و اينها همه بدليل تلاش بي وقفه و شبانه روزي صنعت آب و فاضلاب خوزستان در راستاي تامين آب شرب پايدار در 2 مرز شلمچه و چزابه بوده است.

قطع به يقين اگر نبود نگاه ويژه امام حسين (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) پروژه هاي تامين آب شرب پايدار در 2 مرز شلمچه و چزابه با سرعت مطلوب انجام نميشد. بطوريکه از قبل اين نگاه ويژه تعدادي از روستاهاي مسير شلمچه و چزابه نيز که ساليان طولاني بي آبي را متحمل مي شدند، اکنون از نعمت آب شرب پايدار بهره مند شده اند.

آبرساني به مواکب و زورا نه تنها در اين 2 مرز بلکه تا منطقه شيب عراق توسعه پيدا کرده و زين پس آب شرب بصورت پايدار و مستمر به زوار و مواکب خواهد رسيد.

در اين زمينه گفتگويي مختصر با رييس ستاد خدمت رساني به زوار در صنعت آب استان خوزستان انجام شده که در ذيل مي آيد.

درويشعلي کريمي با اشاره به پايداري آب شرب در مرز چزابه گفت: مرز چزابه از جمله پر ترددترين مرزهاي خروجي زوار به کشور عراق است که تا سال گذشته از طريق تانکر سيار آب شرب و شستشوي مورد نياز آن تامين مي شد.

کريمي ادامه داد: پايداري آب شرب در مرز چزابه با کارگزاري 27 کيلومتر خط انتقال و اتصال آن به طرح غدير در شهر بستان انجام شد.

وي اظهار کرد: پس از کارگزاري 27 کيلومتر خط انتقال، انشعابات فرعي در اين مرز بطول 15 کيلومتر توسط کارکنان شرکت آبفاروستايي استان خوزستان انجام شد و کليه مواکب، پايانه و زوار از نعمت آب شرب و شستشوي پايدار بهره مند شدند.

مسؤول ستاد خدمات‌رساني به زوار اربعين حسيني (ع) در صنعت آب خوزستان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پايداري آب شرب در مرز شلمچه گفت: با بهره برداري از مجتمع آبرساني شهداي شلمچه در سال 1394 آب شرب در مرز شلمچه پايدار شد.

وي افزود: از برکت آبرساني به زوار امام حسين (ع) 18 روستاي مسير شلمچه نيز از آب شرب پايدار و بهداشتي بهره مند شدند.

مسؤول ستاد خدمات‌رساني به زوار اربعين حسيني (ع) در صنعت آب خوزستان با اشاره به کنترل کيفيت آب هاي نوشيدني در 2 مرز شلمچه و چزابه بيان کرد: آزمايشگاه هاي سيار کنترل کيفيت آب در مرزهاي شلمچه و چزابه به سنجش کيفيت آب مي پردازند.

کريمي يادآور شد: 5 مخزن آب به حجم 500 متر مکعب در بستان با هدف ذخيره آب تعبيه شده که بلحاظ کيفي همواره مورد برسسي و نظارت قرار مي گيرند.

مناقصات ومزایده ها
خدمات مشترکین
پایگاه خبری شرکت
تالارگفتگو

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت آب وفاضلاب روستایی خوزستان می باشد .

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

Design By Day Telecom